Uczymy śpiewu i gry na instrumentach. A kto dokładnie uczy? Tego dowiesz się w tym wpisie! Nasi nauczyciele uczą nie tylko klasycznie – jeśli tylko zechcesz, wprowadzą Cię do świata jazzu, muzyki filmowej, czy elektronicznej. Przekonaj się, jakie wyjątkowe osoby będą towarzyszyć Ci w Twojej muzycznej przygodzie! 

Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje o instruktorach śpiewu, gry na pianinie, skrzypcach, gitarze (klasycznej, elektrycznej, basowej) i perkusji.

Nauczycielki śpiewu

Kasia „Kaher” Zawadzka: Absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS na kierunku „Wokalistyka jazzowa”, obecnie studentka Animacji Kultury.

Swoją artystyczną ścieżką podąża od lat jako wokalistka, gitarzystka, aktorka-amatorka (Teatr STOPA, Teatr ITP). Od niedawna występuje jako solistka, doceniona na konkursach (YAPA, Przegląd Piosenki Poetyckiej
w Oleśnie, „Przy Kominku” w Kielcach).

Kasia tworzy piosenki w nurcie poezji śpiewanej, piosenki artystycznej. Inspiruje ją codzienność, twórczością też nawiązuje do współczesności. Cząstkę jej kompozycji możemy usłyszeć na debiutanckiej płycie EP nagranej w Radiu Lublin w ramach projektu „Studio Lublin”.

Jako instruktor śpiewu stawia nacisk na swobodę wykonawczą, odnosi się do fizjologii głosu. Oprócz wokalu, uczy gry na gitarze, w tym akompaniamentu.

Milena Majewska: magister sztuki o specjalności „Prowadzenie zespołów muzycznych”, pedagog. W swojej działalności stawia na współczesne metody kształcenia wsparte technologią XXI w. Mając na uwadze potrzeby  i zainteresowania młodego pokolenia, prowadzi konto muzyczne na TikToku i swój kanał YouTube. Jest czynną wokalistką oraz autorką piosenek.

Współpracuje z orkiestrą prowadzoną przez prof. Tomasza Momota, czynnie angażuje się w życie kulturalne Lublina.

Marysia Mańkowska: swoją przygodę z muzyką rozpoczęła od nauki gry na wiolonczeli. Jest absolwentką Państwowej Akademii Nauk Stosowanych
w Nysie na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej o specjalności „Wokalistyka jazzowa”. Studentka ostatniego roku studiów magisterskich kierunku „Jazz
i muzyka estradowa” na UMCS. Uczestniczka wielu warsztatów wokalnych. Obecnie kształci się pod okiem dr Anny Michałowskiej-Kotyni i dr Natalii Wilk.

Marysię cechuje elastyczność stylistyczna, jednak najlepiej odnajduje się
w jazzie. Stawia na naturalne wydobycie głosu, pracę nad prawidłową postawą, oddechem, emisją, dykcją, ruchem scenicznym.

Interesuje się rehabilitacją zaburzeń głosu i stara się wykorzystywać jej elementy w pracy ze swoimi uczniami.

Kasia Krawczyk: wokalistka w rockowym zespole RoseMerry, który jest laureatem ogólnopolskich festiwali, np. FAMA, Wielki Ogień i Rockowa Noc. Aktualnie koncertują po całej Polsce i wydają własną płytę. Uczestniczka eliminacji Music Masterclass w Warszawie w ramach swojego solowego projektu .

Ucząc śpiewu stawia nacisk na relaks ciała i głowy podczas wykonywania utworów, stara się tworzyć atmosferę dostosowaną do każdego ucznia. Wspiera prawidłowy oddech i emisję głosu poprzez ćwiczenia z zakresu techniki LAX VOX.

Dodatkowo pokazuje uczniom sposoby wyciszania stresu scenicznego i aktywacji pewności siebie. Kasia czuje się najlepiej w takich gatunkach jak: rock, pop, indie rock, indie pop, acoustic pop. Studentka V roku psychologii, aktywnie doszkala się w tym zakresie.

Ania Karp: edukację muzyczną rozpoczęła w 2004 r. od zajęć śpiewu. Potem przyszła kolej na szkołę muzyczną I i II stopnia. Aktualnie jest studentką studiów magisterskich na kierunku „Jazz i muzyka estradowa” na UMCS. Najchętniej wykonuje piosenki polskiej muzyki rozrywkowej. Porusza się w stylistyce popowej z elementami jazzu.

W trakcie edukacji muzycznej brała udział w konkursach wokalnych zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Uczestniczka wielu koncertów, wydarzeń artystycznych i nagrań.

Na lekcjach śpiewu zwraca szczególną uwagę na intonację, wzbudzenie emocji podczas wykonywania utworów, interpretację tekstów i odnalezienie swojej oryginalnej barwy głosu.

Nauczyciele gry na pianinie i skrzypcach

Michał Potręć – jest absolwentem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Karola Lipińskiego w Lublinie. W trakcie nauki zdobył wiele nagród i wyróżnień, m.in. wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. J.S. Bacha w Gorzowie Wielkopolskim/Frankfurcie, II miejscce na konkursie kameralistyki jazzowej w Toruniu. Michał był także stypendystą Ministra Kultury dla obiecujących młodych muzyków.

Z naszą Szkołą związany jest od początku jej istnienia! Michał podczas lekcji pianina stawia na czerpanie przyjemności z gry na instrumencie oraz pozytywną relację uczeń-nauczyciel. Jest wyjątkowo sympatycznym i wyrozumiałym instruktorem! Najlepiej czuje się w muzyce klasycznej i filmowej. Lubi też pracę z najmłodszymi i zaszczepianie w nich radości z muzykowania.

Szymon Jakubas – jest absolwentem OSM im. H. Wieniawskiego w Łodzi oraz Akademii Muzycznej im. G. I K. Bacewiczów w Łodzi. Koncertował z orkiestrami w wielu krajach: Austrii, Francji, Ukrainie, U.S.A., był wielokrotnym członkiem międzynarodowej orkiestry symfonicznej IRO w Niemczech.

Jego zdaniem, pomimo że skrzypce uważane są za instrument trudny, mogą stać się bliskim przyjacielem i pasją każdego, kto zacznie zgłębiać ich tajniki! Są bardzo wdzięcznym instrumentem, a zaangażowanie i serce włożone w naukę gry, odwzajemniają pięknymi dźwiękami każdemu, kto okaże im trochę miłości!

Szymon wierzy, że na skrzypcach można nauczyć się grać w każdym wieku i wykonywać każdy rodzaj muzyki – od klasyki, przez jazz, do popu, rapu i metalu i nie należy się ograniczać!

Staszek Warchoł – jest absolwentem szkoły muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu, studiował również fortepian jazzowy, a obecnie uczy się produkcji muzycznej na Wydziale Artystycznym UMCS.

Jako nauczyciel gry na pianinie stawia na radość płynącą z muzykowania oraz – jak sam określa – „prawdziwość muzyczną”. Wyjątkowo skromny i popularny wśród młodszej części lubelskiego środowiska muzycznego. Spotkacie go na niejednym jam session!

Staszek jest wielbicielem improwizacji oraz poszukiwania nowych brzmień. Jego ulubionymi gatunkami są soul, hip hop, jazz, r&b, muzyka filmowa, ambient, muzyka elektroniczna. Uczestniczy w wielu elektronicznych projektach, m.in. Fukki Nice, Lo-Fi Electro Jazz, Ufolodzy, występuje również na festiwalach muzyki elektronicznej.

Maciek Marut – z wykształcenia jest inżynierem, ale oprócz tego, posiada wykształcenie muzyczne – obecnie studiuje na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa (UMCS), ukończył również m.in. Lubelską Szkołę Jazzu i Muzyki Rozrywkowej (fortepian jazzowy).

Dobrze odnajduje się w muzyce retro i ragtimach, przepada za muzyką filmową. W kapeli „Maciejowa Kapela” gra na gitarze – zespół wykonuje muzykę warszawską i lwowską z okresu międzywojnia. Maciek uwielbia też gypsy swing i polskie stare szlagiery do 1954r.

Podczas nauki gry na pianinie stawia na miłą atmosferę i elastyczność. Maciek wychodzi z założenia, że każda osoba trafiająca przed instrument ma inne potrzeby i wymaga indywidualnie dobranych ćwiczeń, aby dopracować swój warsztat.

Nauczyciele gitary: basowej, klasycznej, elektrycznej

Michał Kowalczyk – jest basistą i kontrabasistą. Swoją naukę rozpoczynał w PSM im. Karola Lipińskiego w Lublinie, a kontynuował ją m.in. na Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Muzyki Rozrywkowej. Dodatkowo, uczył się pod okiem Jacka Niedzieli i Mariusza Bogdanowicza.

Jest czynnym muzykiem, a jego osiągnięć artystycznych nie sposób wymienić w kilka zdaniach. Grał z takimi gwiazdami jak Marcin Różycki, Izabela Trojanowska, Jakub Niedoborek, Rafał Rozmus, kwintet Tanquillo, a co więcej, przez wiele lat był muzykiem kontraktowym za granicą. 

Michał podczas zajęć kładzie duży nacisk na rozumienie treści granej przez uczniów. Uczy dokładności rytmicznej, melodycznej i harmonicznej. Porusza się w różnorodnej stylistyce, a swoje umiejętności i wiedzę przekazuje w przystępny sposób. Jest przy tym sympatycznym i pozytywnie nastawionym do świata nauczycielem. 

Michał Czech – Właściciel Szkoły oraz nauczyciel gry na gitarze elektrycznej i klasycznej z 12-letnim doświadczeniem. Michał studiował Jazz i Muzykę Estradową na UMCS, ale swoj eumiejętności rozwijał przede wszystkim podczas prywatnych lekcji oraz warsztatów, np. z muzykami Berklee College of Music. Przeszedł także szkolenia z metodyki nauczania opracowane przez YAMAHA.

Michał dąży do tego, aby uczeń był przede wszystkim samodzielny. Zależy mi, aby jego podopieczni byli w stanie sami korzystać z dostępnych materiałów – bez pomocy, czy instrukcji nauczyciela. Orędownik gry w zespole, bardzo lubi teorię muzyki. Na zajęciach gitary elektrycznej stawia na naukę całych utworów, a nie wyłącznie riffów gitarowych.

Podczas lekcji szuka balansu między przyjemnością z gry, a nauką podstaw technicznych i teoretycznych. Do uczniów stara się podchodzić ze zrozumieniem, bardzo docenia zaangażowanych rodziców. Po pracy uczy się gry na perkusji i gra w zespole.

Łukasz Duer – nauczyciel gry na gitarze klasycznej, akustycznej i elektrycznej. Umiejętności i wiedzę muzyczną zdobywał podcza lekcji u profesorów lubelskich szkół muzycznych, a także na studiach na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa (UMCS). 

Uczy od niemal 15 lat. Pracuje z uczniami w różnym wieku – nie tylko z najmłodszymi, a także z osobami dorosłymi. Ma doświadczenie nie tylko w prowadzeniu zajęć indywidualnych, ale także otwartych lekcji grupowych (certyfikaty YAMAHA) oraz zespołów. Łukasz podczas zajęć dobiera stylistykę do potrzeb i preferencji ucznia (rock, blues, klasyka i inne).

Nauczyciele gry na perkusji

Maciek Guzik – zaczął naukę gry na perkusji w wieku 8 lat. Uczył się głównie u perkusisty Krzysztofa Nowakowskiego, następnie u prof. Adama Buczka (Akademia Muzyczna w Katowicach). Ukończył studia licencjackie na kierunku “Muzykologia”, a obecnie jest studentem Jazzu i Muzyki Estradowej na UMCS. 

Podczas lekcji Maciek stawia na naukę techniki gry i czytania nut. Uważa, że dzięki opanowaniu przez uczniów tych dwóch filarów, wykonywanie jakiejkolwiek muzyki nie będzie sprawiać im trudności, a co za tym idzie, będą czyli więcej frajdy z gry.

Maciek najlepiej czuje się w jazzie, popie, funku, ale podczas nauki stawia na wszechstronności. Ma na swoim koncie udział w nagraniach kilku płyt: EP-el zespołów GRIM ALKIN,  SMTH ON POINT, a także autorskiej muzyki: płyty duetu Guzik&Blade “INACZEJ”, EP-KI Guzik&Chołomiej. 

Kuba Chrząstek – jego przygoda z perkusją rozpoczęła się, kiedy był nastolatkiem. Kuba gr na tym instrumencie już 16 lat! W tym czasie uczył się m.in. u perkusisty Piotra Wróblewskiego oraz brał udział w  warsztatach perkusyjnych z muzykami z całego świata.

Kuba był członkiem wielu zespołów, brał udział w wielu projektach muzycznych w naszym województwie, dlatego scena i publiczne występy nie są mu obce! Obecnie jest perkusistą w zespole Fukki Nice. Kuba to także organizator koncertów oraz jam sessions – zna takie wydarzenia od podszewki!

W nauczaniu stawia przede wszystkim na technikę werblową i jej praktycznie zastosowanie w grze. Podczas lekcji pracuje też nad koordynacją wszystkich kończyn oraz dobrą znajomością wartości rytmicznych. Na zajęciach wykorzystuje również podkłady muzyczne. Jego muzyczne zainteresowania są szerokie: na co dzień obraca się w takich stylach jak funk, hip-hop, r’n’b, rock jazz oraz pochodnych,. Interesuje go połączenie tradycyjnych instrumentów z elektroniką i nowymi technologiami.

Zapraszamy na lekcje śpiewu i gry na instrumentach dzieci i dorosłych! Mamy jeszcze wolne terminy na bezpłatne lekcje próbne, w tym w soboty. 🙂

A jeśli chcesz dowiedzieć się, co u nas słychać na co dzień, zajrzyj na nasze social media: