Uczymy śpiewu i gry na instrumentach. A kto dokładnie uczy? Tego dowiesz się w tym wpisie! Nasi nauczyciele uczą nie tylko klasycznie – jeśli tylko zechcesz, wprowadzą Cię do świata popu, jazzu, muzyki filmowej, czy elektronicznej. Przekonaj się, jakie wyjątkowe osoby będą towarzyszyć Ci w Twojej muzycznej przygodzie! 

Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje o instruktorach śpiewu, gry na pianinie, skrzypcach, gitarze (klasycznej, elektrycznej, basowej) i perkusji.

Nauczycielki śpiewu (dla dzieci i dorosłych)

Milena Majewska: magister sztuki o specjalności „Prowadzenie zespołów muzycznych”, pedagog. W swojej działalności stawia na współczesne metody kształcenia wsparte technologią XXI w. Mając na uwadze potrzeby  i zainteresowania młodego pokolenia, prowadzi konto muzyczne na TikToku i swój kanał YouTube. Jest czynną wokalistką oraz autorką piosenek. Niedawno nagrała dwa single: „Poprowadź” oraz „Póki noc”.

Współpracuje z orkiestrą prowadzoną przez prof. Tomasza Momota, czynnie angażuje się w życie kulturalne Lublina.

Ania Banaś: edukację muzyczną rozpoczęła w 2004 r. od zajęć śpiewu. Potem przyszła kolej na szkołę muzyczną I i II stopnia. Ukończyła również studia magisterskie na kierunku „Jazz i muzyka estradowa” na UMCS. Najchętniej wykonuje piosenki polskiej muzyki rozrywkowej. Porusza się w stylistyce popowej z elementami jazzu.

W trakcie edukacji muzycznej brała udział w konkursach wokalnych zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Uczestniczka wielu koncertów, wydarzeń artystycznych i nagrań. W ostatnim czasie wydała płytę EP-kę z autorskimi utworami w ramach projektu „Studio Lublin”.

Na lekcjach śpiewu zwraca szczególną uwagę na intonację, wzbudzenie emocji podczas wykonywania utworów, interpretację tekstów i odnalezienie swojej oryginalnej barwy głosu.   

Alicja Iwan: przygodę z muzyką i nauką śpiewu rozpoczęła w wieku 7 lat w chórze „La Musica” i nieustannie ją kontynuuje (obecnie na studiach „Jazz i muzka estradowa” na UMCS w Lublinie).

Alicja najlepiej odnajduje się w muzyce jazzowej, R&B, pop oraz piosence aktorskiej i poezji śpiewanej. Laureatka ogólnopolskich konkursów i festiwali. Uczestniczka wielu warsztatów artystycznych, wokalnych i musicalowych, a zdobyte tam umiejętności z emisji głosu, ruchu scenicznego, aktorstwa i tańca chętnie przekazuje dalej.

W nauczaniu stawia nacisk na prawidłowe wydobycie dźwięku, pracę z oddechem, dykcję, ale nie zapomina także o pracy nad interpretacją tekstów (ze szczególnym uwzględnieniem zawartych w nich emocji).

Usłyszycie ją również na płycie EP-ce innej instruktorki śpiewu – Ani Banaś.

Monika Hiszpańska: jest doświadczoną nauczycielką śpiewu i magistrem wokalu – tytuł uzyskała na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej UMCS w Lublinie. Ukończyła także psychologię oraz studia pedagogiczne w różnych zakresach. Jej pasją poza muzyką jest sport, dlatego jest również absolwentką AWF w Warszawie (kierunek: trener personalny i instruktor fitness). Monika jest także instruktorem tańca Zumba.

Monika ma na swoim koncie autorskie projekty muzyczne z takimi zespołami jak: Imazein, Killer Beez, Off Road (zespoły rockowe), z którymi zagrała wiele koncertów. Brała także udział w projektach jazzowych. Wystąpiła również w programie Must Be The Music.

Podczas zajęć stawia na swobodę w śpiewaniu oraz wyrażaniu siebie (według niej są to komponenty silnie na siebie oddziałujące), a także skupia się na technice, aby śpiewać bez wysiłku i kombinowania. 

Nauczyciele gry na pianinie lub skrzypcach (dla dzieci i dorosłych)

Szymon Jakubas – jest absolwentem OSM im. H. Wieniawskiego w Łodzi oraz Akademii Muzycznej im. G. I K. Bacewiczów w Łodzi. Koncertował z orkiestrami w wielu krajach: Austrii, Francji, Ukrainie, U.S.A., był wielokrotnym członkiem międzynarodowej orkiestry symfonicznej IRO w Niemczech.

Jego zdaniem, pomimo że skrzypce uważane są za instrument trudny, mogą stać się bliskim przyjacielem i pasją każdego, kto zacznie zgłębiać ich tajniki! Są bardzo wdzięcznym instrumentem, a zaangażowanie i serce włożone w naukę gry, odwzajemniają pięknymi dźwiękami każdemu, kto okaże im trochę miłości!

Szymon wierzy, że na skrzypcach można nauczyć się grać w każdym wieku i wykonywać każdy rodzaj muzyki – od klasyki, przez jazz, do popu, rapu i metalu i nie należy się ograniczać!

Michał Potręć – jest absolwentem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Karola Lipińskiego w Lublinie. W trakcie nauki zdobył wiele nagród i wyróżnień, m.in. wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. J.S. Bacha w Gorzowie Wielkopolskim/Frankfurcie, II miejscce na konkursie kameralistyki jazzowej w Toruniu. Michał był także stypendystą Ministra Kultury dla obiecujących młodych muzyków.

Z naszą Szkołą związany jest od początku jej istnienia! Michał podczas lekcji pianina stawia na czerpanie przyjemności z gry na instrumencie oraz pozytywną relację uczeń-nauczyciel. Jest wyjątkowo sympatycznym i wyrozumiałym instruktorem! Najlepiej czuje się w muzyce klasycznej i filmowej. Lubi też pracę z najmłodszymi i zaszczepianie w nich radości z muzykowania.

Staszek Warchoł – jest absolwentem szkoły muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu, studiował również fortepian jazzowy, a obecnie uczy się produkcji muzycznej na Wydziale Artystycznym UMCS.

Jako nauczyciel gry na pianinie stawia na radość płynącą z muzykowania oraz – jak sam określa – „prawdziwość muzyczną”. Wyjątkowo skromny i popularny wśród młodszej części lubelskiego środowiska muzycznego. Spotkacie go na niejednym jam session!

Staszek jest wielbicielem improwizacji oraz poszukiwania nowych brzmień. Jego ulubionymi gatunkami są soul, hip hop, jazz, r&b, muzyka filmowa, ambient, muzyka elektroniczna. Uczestniczy w wielu elektronicznych projektach, m.in. Fukki Nice, Lo-Fi Electro Jazz, Ufolodzy, występuje również na festiwalach muzyki elektronicznej.

Maciek Marut – z wykształcenia jest inżynierem, ale oprócz tego, posiada wykształcenie muzyczne – obecnie studiuje na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa (UMCS), ukończył również m.in. Lubelską Szkołę Jazzu i Muzyki Rozrywkowej (fortepian jazzowy).

Dobrze odnajduje się w muzyce retro i ragtimach, przepada za muzyką filmową. W kapeli „Maciejowa Kapela” gra na gitarze – zespół wykonuje muzykę warszawską i lwowską z okresu międzywojnia. Maciek uwielbia też gypsy swing i polskie stare szlagiery do 1954r.

Podczas nauki gry na pianinie stawia na miłą atmosferę i elastyczność. Maciek wychodzi z założenia, że każda osoba trafiająca przed instrument ma inne potrzeby i wymaga indywidualnie dobranych ćwiczeń, aby dopracować swój warsztat.

Nauczyciele gitary: basowej, klasycznej, elektrycznej (dla dzieci i dorosłych)

Michał Kowalczyk – jest basistą i kontrabasistą. Swoją naukę rozpoczynał w PSM im. Karola Lipińskiego w Lublinie, a kontynuował ją m.in. na Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Muzyki Rozrywkowej. Dodatkowo, uczył się pod okiem Jacka Niedzieli i Mariusza Bogdanowicza.

Jest czynnym muzykiem, a jego osiągnięć artystycznych nie sposób wymienić w kilka zdaniach. Grał z takimi gwiazdami jak Marcin Różycki, Izabela Trojanowska, Jakub Niedoborek, Rafał Rozmus, kwintet Tanquillo, a co więcej, przez wiele lat był muzykiem kontraktowym za granicą. 

Michał podczas zajęć kładzie duży nacisk na rozumienie treści granej przez uczniów. Uczy dokładności rytmicznej, melodycznej i harmonicznej. Porusza się w różnorodnej stylistyce, a swoje umiejętności i wiedzę przekazuje w przystępny sposób. Jest przy tym sympatycznym i pozytywnie nastawionym do świata nauczycielem. 

Michał Czech – właściciel Szkoły oraz nauczyciel gry na gitarze elektrycznej i klasycznej z 12-letnim doświadczeniem. Michał studiował Jazz i Muzykę Estradową na UMCS, ale swoje umiejętności rozwijał przede wszystkim podczas prywatnych lekcji oraz warsztatów, np. z muzykami Berklee College of Music. Przeszedł także szkolenia z metodyki nauczania opracowane przez YAMAHA.

Michał dąży do tego, aby uczeń był przede wszystkim samodzielny. Zależy mu, aby jego podopieczni byli w stanie sami korzystać z dostępnych materiałów – bez pomocy, czy instrukcji nauczyciela. Orędownik gry w zespole, bardzo lubi teorię muzyki. Na zajęciach gitary elektrycznej stawia na naukę całych utworów, a nie wyłącznie riffów gitarowych.

Podczas lekcji szuka balansu między przyjemnością z gry, a nauką podstaw technicznych i teoretycznych. Do uczniów stara się podchodzić ze zrozumieniem, bardzo docenia zaangażowanych rodziców. Po pracy uczy się gry na perkusji i gra w zespole.

Wojtek Banaś –  jest absolwentem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. K.Lipińskiego w klasie gitary klasycznej. Podczas studiów poszedł jednak w bardziej współczesną stronę muzyki – ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi na kierunku “Produkcja muzyczna i realizacja dźwięku”.

Wojtek od lat pasjonuje się muzyką i… sportem. Jest laureatem wielu konkursów gitarowych, a podczas studiów brał udział w różnorodnych artystycznych przedsięwzięciach (np. stworzył teledysk w którym pełnił rolę producenta, scenopisarza oraz aktora, organizował wystawy studentów ASP w Łodzi, brał udział w projektach musicalowych). 

Wojtek to bardzo sympatyczny i spokojny nauczyciel, dbający nie tylko o artystyczny wyraz wykonywanych utworów, ale także ich techniczną poprawność. Z tego powodu dużą wagę przykłada do nauki techniki gry (ułożenie rąk, sposób wydobywania dźwięku) – wszystko po to, by umożliwiać uczniom granie w przyszłości dowolnego repertuaru, jaki sobie wymarzą.

Łukasz Duer – nauczyciel gry na gitarze klasycznej, akustycznej i elektrycznej. Umiejętności i wiedzę muzyczną zdobywał podczaa lekcji u profesorów lubelskich szkół muzycznych, a także na studiach na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa (UMCS). 

Uczy od niemal 15 lat. Pracuje z uczniami w różnym wieku – nie tylko z najmłodszymi, a także z osobami dorosłymi. Ma doświadczenie nie tylko w prowadzeniu zajęć indywidualnych, ale także otwartych lekcji grupowych (certyfikaty YAMAHA) oraz zespołów. Łukasz podczas zajęć dobiera stylistykę do potrzeb i preferencji ucznia (rock, blues, klasyka i inne).

Nauczyciele gry na perkusji (dla dzieci i dorosłych)

Maciek Guzik – zaczął naukę gry na perkusji w wieku 8 lat. Uczył się głównie u perkusisty Krzysztofa Nowakowskiego, następnie u prof. Adama Buczka (Akademia Muzyczna w Katowicach). Ukończył studia licencjackie na kierunku “Muzykologia”, a obecnie jest studentem Jazzu i Muzyki Estradowej na UMCS. 

Podczas lekcji Maciek stawia na naukę techniki gry i czytania nut. Uważa, że dzięki opanowaniu przez uczniów tych dwóch filarów, wykonywanie jakiejkolwiek muzyki nie będzie sprawiać im trudności, a co za tym idzie, będą czyli więcej frajdy z gry.

Maciek najlepiej czuje się w jazzie, popie, funku, ale podczas nauki stawia na wszechstronności. Ma na swoim koncie udział w nagraniach kilku płyt: EP-el zespołów GRIM ALKIN,  SMTH ON POINT, a także autorskiej muzyki: płyty duetu Guzik&Blade “INACZEJ”, EP-KI Guzik&Chołomiej. 

Kuba Chrząstek – jego przygoda z perkusją rozpoczęła się, kiedy był nastolatkiem. Kuba gr na tym instrumencie już 16 lat! W tym czasie uczył się m.in. u perkusisty Piotra Wróblewskiego oraz brał udział w  warsztatach perkusyjnych z muzykami z całego świata.

Kuba był członkiem wielu zespołów, brał udział w wielu projektach muzycznych w naszym województwie, dlatego scena i publiczne występy nie są mu obce! Obecnie jest perkusistą w zespole Fukki Nice. Kuba to także organizator koncertów oraz jam sessions – zna takie wydarzenia od podszewki!

W nauczaniu stawia przede wszystkim na technikę werblową i jej praktycznie zastosowanie w grze. Podczas lekcji pracuje też nad koordynacją wszystkich kończyn oraz dobrą znajomością wartości rytmicznych. Na zajęciach wykorzystuje również podkłady muzyczne. Jego muzyczne zainteresowania są szerokie: na co dzień obraca się w takich stylach jak funk, hip-hop, r’n’b, rock jazz oraz pochodnych,. Interesuje go połączenie tradycyjnych instrumentów z elektroniką i nowymi technologiami.

A jeśli chcesz dowiedzieć się, co u nas słychać na co dzień, zajrzyj na nasze social media: