Prowadzimy naukę gry na instrumentach i śpiewu od 2010 roku. Początkowo działaliśmy pod szyldem sieci szkół YAMAHA na zasadzie franczyzy.

W 2018 roku postanowiliśmy połączyć dobre praktyki międzynarodowej szkoły z tradycjami i unikatowe podejście do nauczania gry i śpiewu. Tak powstała Szkoła Muzyczna Rytm i Melodia.

Co wyróżnia nasze lekcje dla dzieci i dorosłych?

• Nauka muzyki w Twoim rytmie – Ty decydujesz, jak często są lekcje i jak długo trwają. Poziom dostosowujemy do Twoich umiejętności, a tempo nauki do Twoich postępów. Masz także wpływ na repertuar, na którym ćwiczysz.

• Brak ograniczeń wiekowych – prowadzimy lekcje gry na instrumentach, lekcje śpiewu i zajęcia ogólnomuzyczne dla dzieci i dorosłych w każdym wieku.

• Swobodne podejście – nie egzaminujemy, nie wywieramy presji na postępy. Wiemy, że gdy ćwiczysz z przyjemnością, umiejętności przychodzą same!

• Przygotowanie sceniczne – dajemy uczniom wiele okazji do występów na żywo przed prawdziwą publicznością. Nie zamykamy dźwięków w czterech ścianach sali lekcyjnej. Uczymy obycia z estradą i panowania nad tremą.

• Zespół szkolny – to wyjątkowa forma nauki muzyki. Grając i śpiewając w duetach i zespołach, trenujesz umiejętność współpracy, poznajesz specyfikę wspólnego grania, uczysz się reagować na nieprzewidziane sytuacje, a przede wszystkim poznajesz innych muzykujących.

Nasi prowadzący

Zgromadziliśmy wokół siebie praktyków, którzy nie ustają w doskonaleniu się zarówno na gruncie muzyki, jak i pedagogiki. Nasi nauczyciele kochają nie tylko muzykę, ale też nauczanie i pracę z ludźmi. W łatwością zarażają uczniów swoich entuzjazmem. Dbają o to, żebyś chodził na lekcje z przyjemnością i nie mógł się doczekać kolejnej.

Choć nasz program nauczania jest dopracowany, a jego skuteczność jest poparta wieloletnią praktyką oraz muzycznymi sukcesami uczniów, nasi nauczyciele gry i śpiewu wykraczają daleko poza jego ramy. Prowadzą zajęcia nieszablonowe, wciągające, zaskakujące.

Dowiedz się więcej o naszych nauczycielach, klikając w poniższy wpis:

O tym, co słychać na co dzień w naszej Szkole, dowiesz się z mediów społecznościowych. Śmiało zaglądaj na naszego Facebooka, Instagrama lub YouTube:

zimowe koncerty 2

Zimowe koncerty naszych uczniów!

Przyszły tydzień zapowiada się ekscytująco, ponieważ już za kilka dni nasi uczniowie zaprezentują się na scenie! To dla nas bardzo ważne wydarzenie i ogromny krok w muzycznym rozwoju wszystkich młodych…