Słyszysz? To Twojemu dziecku w duszy gra! 

Nie pozwól talentowi pozostawać w ukryciu. Podaruj dziecku coś na całe życie – pasję, wrażliwość i wyjątkowe umiejętności. Wesprzyj rozwój malucha. Pomóż szlifować talent swojego nastolatka. 

Niezależnie od tego, w jakim wieku jest Twoje dziecko, przygotowaliśmy dla niego zajęcia, których nie będzie chciało opuszczać!

Dlaczego warto uczyć się muzyki od najmłodszych lat?

  • Gra na instrumentach rozwija zdolności manualne, spostrzegawczość i refleks.
  • Z nauki muzyki korzysta całe ciało. Granie i śpiewanie stymuluje pracę układu nerwowego, jest treningiem właściwej postawy. Dowiedziono, że wpływa pozytywnie na pracę serca i układu oddechowego.
  • Muzyka sprzyja koncentracji. Lekcje gry lub śpiewu są jednocześnie lekcjami skupienia i cierpliwości. Twoje dziecko nauczy się więcej czerpać nie tylko podczas zajęć w sali muzycznej, ale też w szkolnej ławce.
  • Granie na instrumencie wymaga skoordynowanej pracy obu półkul mózgowych. Tworzą się połączenia neuronów, które nie powstaną u osób nieobcujących z instrumentami. Przełożą się one na lepszą pamięć, sprawniejsze operow anie mową, naukę języków i wyobraźnię przestrzenną. Dlatego warto zacząć naukę gry na instrumentach jak najwcześniej!
  • Wspólne granie uczy porozumienia z innymi dziećmi. Maluch lepiej dogada się z rówieśnikami. Łatwiej zjedna sobie sympatię innych, a będąc lubianym – będzie szczęśliwszy!
  • Muzyka koi nerwy. Granie i śpiewanie rozładowuje stres i napięcie. Energia dziecka jest ukierunkowana na kreatywne działanie, co uczy pozytywnych metod radzenia sobie z emocjami w trudnych sytuacjach.

Dowiedz się więcej o zajęciach (kliknij w opis lekcji):

Twoje dziecko jest rozśpiewane jak skowronek? Czeka na nie wokalna przygoda!

Zapraszamy dzieci od 6. roku życia na lekcje śpiewu. Nasi podopieczni są dosłownie obsypani nagrodami – od Diamentów Lublina po Eurowizję dla Dzieci. Niektórych z nich mogłeś zobaczyć na małym ekranie w popularnych talent show (m.in. Must Be the Music).

Tak dobre rezultaty nasi uczniowie osiągają dzięki temu, że program obejmuje nie tylko naukę śpiewu i kształcenia słuchu. Ćwiczymy emisję głosu, ruch sceniczny, kontakt z widownią, panowanie nad tremą i interpretowanie utworów. Przy tym dobrze się bawimy!

W naszych zajęciach uczestniczą też młodzi wokaliści, których po prostu uszczęśliwia śpiewanie, uwielbiają to robić sami dla siebie albo w gronie rodzinnym. Jeśli Twoje dziecko nie marzy o scenie, ale kocha śpiew, profesjonalne zajęcia dadzą mu mnóstwo frajdy!

Wokaliści trenują przy podkładach mp3 lub akompaniamencie nauczyciela, a także z zespołem muzycznym. Dzięki temu radzą sobie nie tylko z panowaniem nad ciałem i głosem, ale też potrafią współpracować z innymi muzykami. Efekt – owacje na stojąco!

Nieocenionym wsparciem w nauce śpiewu jest kształcenie słuchu. Uczniowie korzystający z tych dodatkowych zajęć szybciej widzą postępy, a szersza wiedza muzyczna daje im więcej twórczej swobody.

Tryb nauki: indywidualna
Czas trwania zajęć: 30 lub 45 minut
Poziom nauczania: dostosowany do umiejętności ucznia

Na lekcje gry na gitarze klasycznej zapraszamy najmłodszych już od 6. roku życia, a także starsze dzieci i nastolatków.

Dlaczego gitara? Bo to wszechstronny instrument, na którym można grać utwory klasyczne i nowoczesne, folkowe i rockowe, łagodne i ciepłe albo ostre i dynamiczne. Granie sprawia radość zarówno solo, jak i w zespole.
Miłośnikom strun proponujemy też lekcje gry na ukulele. W ramach tych zajęć kładziemy nacisk na akompaniowanie do śpiewu własnego lub innego wokalisty.

Na zajęciach dzieci uczą się zapisu nutowego i wartości rytmicznych. Poznają różne techniki grania na instrumencie. Ćwiczą z początku na prostych utworach, dzięki czemu szybko widzą postępy i nabierają zapału do dalszej pracy. Po opanowaniu techniki przychodzi czas na interpretację utworów oraz improwizację. W przypadku najmłodszych nauka jest urozmaicona o gry i zabawy muzyczne.

Niezależnie od tego, czy dziecko preferuje naukę na zajęciach indywidualnych czy grupowych, nie gra samo. Na lekcjach jeden na jeden gra w duecie z nauczycielem. Dzięki temu uczy się harmonijnej współpracy z innym muzykiem.

Żeby muzyka sprawiała więcej radości, każdy nasz podopieczny ma okazję akompaniować wokalistom i grać z zespołem szkolnym na próbach i występach.

Tryb nauki: indywidualna
Czas trwania zajęć: 30 lub 45 minut
Poziom nauczania: dostosowany do umiejętności ucznia

Ośmiolatków i starsze dzieci zapraszamy na lekcje gry na gitarze elektrycznej. To rasowy instrument sceniczny, dlatego skupiamy się na aspektach ważnych podczas występów. Poza gitarą elektryczną proponujemy też naukę gry na gitarze basowej.

Na lekcjach gitary elektrycznej uczniowie szybko wdrażają się w granie zespołowe. Ćwiczą interpretację i improwizację, żeby zachwycać publiczność solówkami. Poznają zapis tabulaturowy, a jeśli jest taka potrzeba – także nutowy, żeby móc samodzielnie odegrać dowolny utwór, ćwicząc w domu. Trenują riffy, akordy, różnorodne techniki gry, uczą się skal, a wszystko to na największych przebojach rockowych, a potem także bluesowych i funky. Osoby zainteresowane jazzem mogą na życzenie realizować program wzbogacony o ten gatunek.

Poza nauką gry na gitarze elektrycznej proponujemy też lekcje gry na gitarze basowej, podczas których dbamy o gruntowne przygotowanie nie tylko pod względem techniki gry i poczucia rytmu, ale także teoretyczne.

Dbamy o to, aby zajęcia były wciągające i nie kojarzyły się dzieciom ze żmudnym trenowaniem w kółko tego samego. Wprowadzamy elementy gier i zabaw. Na bieżąco reagujemy na potrzeby uczniów, dostosowując tempo pracy, dając chwilę wytchnienia lub rozładowując atmosferę. Nie ma dwóch takich samych lekcji!

Dzieci i młodzież uczestniczące w lekcjach gry na gitarze elektrycznej lub gitarze basowej ćwiczą zarówno podczas zajęć, jak i prób zespołu szkolnego.

Tryb nauki: indywidualna
Czas trwania zajęć: 30 lub 45 minut
Poziom nauczania: dostosowany do umiejętności ucznia

Na klawiaturze pianina muzykę widać jak na dłoni. Pozwala to łatwo zrozumieć reguły rządzące dźwiękami. Dlatego pianino to doskonały wybór nawet dla sześciolatków. Może ono być wstępem do nauki gry na innym instrumencie albo uzupełniać go.

Instrumenty klawiszowe są obecne w muzyce klasycznej, szeroko rozumianej muzyce rozrywkowej, jazzowej, elektronicznej i w gatunkach bardziej niszowych. Niezależnie od tego, jaki styl lubi Twoje dziecko, pianino pozwoli mu się rozwijać właśnie w tym kierunku.

Nauka zaczyna się od wyćwiczenia właściwej postawy i ruchu rąk, a także czytania nut. Materiałem treningowym są proste utwory. Potem przychodzi czas na coraz bardziej skomplikowane dzieła i zróżnicowany repertuar – od muzyki klasycznej różnych epok przez piosenki popowe po jazz. Dziecko uczy się też harmonizacji melodii, improwizacji i interpretacji utworu. Tworzy własne akompaniamenty.

Muzyka bez zabawy jest jak… rytm bez melodii. Jak pianino bez klawiszy! Dlatego na zajęciach nie ma mowy o nudzie. Mamy bezdenny worek wypełniony pomysłami na gry i zabawy muzyczne, które dają chwilę oddechu między ćwiczeniami, częściowo je zastępują i sprawiają, że dzieci są zrelaksowane i uśmiechnięte. Dzięki temu postępy przychodzą jeszcze szybciej!

Uzupełnieniem lekcji pianina jest granie z wokalistami i szkolnym zespołem  na próbach i występach konkursowych oraz koncertach. Dzieci, które są głodne szerszej wiedzy muzycznej i szybkich efektów nauki, zapraszamy też na kształcenie słuchu.

Tryb nauki: indywidualna
Czas trwania zajęć: 30 lub 45 minut
Poziom nauczania: dostosowany do umiejętności ucznia

Nie ma muzyki bez rytmu! Nauka gry na perkusji to niekończąca się podróż przez gatunki i style, a przy tym sposób na dobrą kondycję!

Na lekcje gry na instrumentach perkusyjnych zapraszamy dzieci od 8. roku życia (choć zdarzają się i młodsi wielbiciele tego instrumentu – na nich też czekamy z otwartością!)

Naukę zaczynamy od prostych rytmów, werbla i wykształcania umiejętności niezależnej pracy poszczególnych kończyn. Wraz z postępami uczeń gra na coraz bogatszym zestawie perkusyjnym, opanowuje bardziej urozmaicone, a nawet „połamane” rytmy.

Repertuar jest dostosowany do upodobań muzycznych dziecka. Uczymy rytmów typowych zarówno dla rocka, jak i funky, jazzu czy bossa novy. Jeśli podopieczny ma styl, w którym chciałby się rozwijać, dajemy mu taką możliwość i wspólnie szukamy repertuaru, który przyniesie jak najwięcej frajdy w czasie ćwiczeń, a jednocześnie pozwoli na jego rozwój jako przyszłego profesjonalnego muzyka.

Chcemy, żeby nasi uczniowie czuli radość grania, a nie presję postępów. Dlatego oprócz solidnej pracy, dbamy o swobodną atmosferę i to, żeby na zajęciach było dużo śmiechu.

Perkusja jest podstawą każdego bandu. Jako perkusista Twoje dziecko nadaje rytm! Będzie więc szlifować umiejętności nie tylko na zajęciach indywidualnych, ale też próbach szkolnego zespołu muzycznego, a jeśli zechce – pojawi się na scenie i rozpali publiczność!

Tryb nauki: indywidualna
Czas trwania zajęć: 30 lub 45 minut
Poziom nauczania: dostosowany do umiejętności ucznia

Na lekcje gry na skrzypcach zapraszamy dzieci od 6 roku życia i młodzież. Instrument ten jest obecny w wielu kulturach i gatunkach muzycznych.

Ćwiczymy więc na urozmaiconym repertuarze: klasycznym z różnych epok, folkowym i rozrywkowym. To bogactwo nurtów odróżnia nasz program nauki gry na skrzypcach od typowych szkół muzycznych, które bazują na utworach klasycznych.

Musimy rozwiać pewne wątpliwości: skrzypce nie wymagają szczególnych predyspozycji, a jedynie cierpliwości i regularnych ćwiczeń. Nasi podopieczni mają sposobność ćwiczyć grę na skrzypcach nie tylko na lekcjach, ale też próbach zespołu muzycznego lub w duecie z nauczycielem.

Choć skrzypce potrafią brzmieć bardzo smutno (ale przy tym pięknie), dbamy o to, aby ich rzewny ton nie udzielał się uczniom. Nasi prowadzący doskonale wiedzą, jak poprowadzić zajęcia, na które Twoje dziecko będzie czekało z niecierpliwością przez cały tydzień. Urozmaicają zajęcia grami i ciekawostkami, nie dopuszczając do tego, aby muzyka kojarzyła się z mozolnym powtarzaniem stale tych samych melodii.

Na pierwszych zajęciach Twoje dziecko pozna bliżej ten instrument, nauczy się poprawnie go trzymać i podejmie próby wydobycia dźwięku. Stopniowo będzie odkrywało różne techniki grania oraz urozmaicania brzmienia. Zaznajomi się też z pięciolinią i pojęciami muzycznymi, które są niezbędne skrzypkom.

Na dalszych etapach przyjdzie czas na granie ze słuchu, improwizację i najbardziej spektakularne techniki gry. Gra Twojego dziecka wywoła gęsią skórkę u słuchaczy, a jemu przyniesie ogrom satysfakcji!

Zajęcia są mocno zindywidualizowane. Nauczyciel dobiera ćwiczenia do możliwości ucznia, a repertuar ćwiczeniowy – do jego upodobań muzycznych. Seria drobnych postępów sprawia, że dziecko ma poczucie ciągłego rozwoju i nie zniechęca się, co jest niesamowicie ważne przy nauce gry na tym wymagającym instrumencie.

Tryb nauki: indywidualna lub grupowa
Czas trwania zajęć: 30 lub 45 minut
Poziom nauczania: dostosowany do umiejętności ucznia

Szkolny zespół muzyczny to ulubione zajęcia naszych uczniów. Mają do wyboru zespół instrumentalny (z wokalistą) lub zespół wokalny.

Niektórzy z uczniów po ukończeniu kursów instrumentalnych i wokalnych kontynuują naukę wyłącznie w ramach zespołu. To pozwala regularnie podnosić umiejętności, dobrze się bawić w towarzystwie osób o podobnych zainteresowaniach i wykonywać na żywo ulubione utwory, a potem prezentować je publiczności na przeglądach, konkursach i koncertach.

Szkolny zespół instrumentalny to połączenie zabawy z ćwiczeniem umiejętności muzycznych. To też trening współpracy i dyscypliny, bez których nie ma dobrego brzmienia bandu. Adepci wokalu i gry na wszystkich instrumentach spotykają się i pod okiem prowadzącego opracowują repertuar, często sięgając po swoje ulubione utwory.

Poza umiejętnościami muzycznymi zespół uczy też: zachowania na scenie i reagowania na pomyłki swoje lub innych wykonawców, pracy zespołowej, wspólnego rozwiązywania problemów i unikania oraz łagodzenia konfliktów. Szkolny zespół muzyczny sprzyja więc nie tylko rozwojowi muzycznemu, ale i społecznemu.

Uczniowie mają duży wpływ na to, jak przebiega nauka. Efekty zależą przede wszystkim od ich zaangażowania i umiejętności współpracy. W dużej mierze decydują o repertuarze, a ponieważ każdy lubi w muzyce trochę co innego, poszerzają swoje horyzonty o nowe brzmienia. Prowadzący pełni jednocześnie rolę moderatora, wytycza kierunek i pokazuje dobre praktyki w budowaniu bandu.

Dla młodych wokalistów przygotowaliśmy dodatkowe, wyjątkowe zajęcia! Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko wszechstronnie rozwijało się jako wokalista, szczególnie zapraszamy je na zajęcia zespołu wokalnego, podczas których uczymy śpiewać na głosy! Dzięki nim nauczy się śpiewać w harmonii, otworzy się na śpiewanie (jeśli to początki nauki, w grupie będzie łatwiej), będzie też kształcić swój słuch muzyczny, a dodatkowo, pozna rówieśników o podobnych zainteresowaniach!

Co więcej, zajęcia zespołu muzycznego – instrumentalnego lub wokalnego są bardzo atrakcyjne cenowo! Zajrzyj do naszego cennika i dowiedz się więcej.

Tryb nauki: grupowa
Czas trwania zajęć: 90 minut (zespół instrumentalny) lub 60 minut (zespół wokalny)
Poziom nauczania: dostosowany do umiejętności uczniów

Masz pytania dotyczące programu? Napisz do nas lub zadzwoń, a my odpowiemy na wszystkie Twoje wątpliwości. Czekamy też na Ciebie w dwóch lokalizacjach: przy ul. Dragonów lub ul. Leszczyńskiego.

Chcesz zobaczyć, jak pracujemy? Nie płać za kota w worku! 

Daj znać, a zorganizujemy darmową lekcję próbną gry na instrumencie lub śpiewu. Ty i Twoje dziecko będziecie mogli się przekonać, czy warto zostać z nami na dłużej.

Zapraszamy Cię również do śledzenia naszych social mediów (Facebook, Instagram, YouTube), gdzie na bieżąco informujemy o organizowanych wydarzeniach, sukcesach podopiecznych i kulisach naszej pracy.