Od dziecka marzyłeś o byciu muzykiem? 

Myślisz, że już za późno na naukę gry na instrumentach i lekcje śpiewu? Przeciwnie – najlepszy moment, żeby zacząć, jest teraz! Przestań marzyć i zacznij działać. Przestań ograniczać się do słuchania muzyki – zacznij ją tworzyć!

i przekonaj się, że na naukę muzyki nigdy nie jest za późno!

Dowiedz się więcej o zajęciach (kliknij w opis lekcji):

Wokaliści są najczęściej nagradzaną grupą w naszej szkole. Trofea uzyskane w konkursach, przeglądach i talent show otworzyły przed nimi wiele drzwi. Też możesz przez nie przejść! Zapraszamy Cię na lekcje śpiewu i emisji głosu. Nauczysz się, jak wydobyć czysty i donośny dźwięk. Poznasz tajniki oddechu i pracy ciała, które pomogą Ci śpiewać jeszcze lepiej – te same, z których korzystają koncertujący wokaliści.

Stawiamy na naukę śpiewu rozrywkowego. Nauczysz się nie tylko śpiewać, ale też wychodzić ze swoim repertuarem do słuchaczy, nawiązywać kontakt z publicznością i sprawiać, że wszyscy dobrze się bawią – dzięki Tobie! Opanujesz ruch sceniczny, dowiesz się, jak zamienić stres przed występem w euforię i śmiałość.

Pokażemy Ci, jak interpretować utwory, aby docierały nie tylko do uszu, ale i serc publiczności. Będziesz przygotowany do występów niezależnie od wielkości sceny – od niewielkich lokalnych koncertów po najbardziej prestiżowe wydarzenia muzyczne. Wolisz śpiewać bardziej nastrojowo i kameralnie, występować w gronie zaufanych osób albo po prostu umilać sobie wolny czas? Niezależnie od tego, czy chcesz podbijać estrady, czy śpiewać dla czystej radości we własnym towarzystwie – nauczymy Cię, jak panować nad głosem i robić to z przyjemnością.

Będziesz ćwiczyć solo i przy akompaniamencie innych muzyków – w duecie i w szkolnym zespole wokalnym lub instrumentalnym. Dla jeszcze lepszych efektów polecamy zajęcia dodatkowe – kształcenie słuchu.  

Tryb nauki: indywidualna
Czas trwania zajęć: 30 lub 45 minut
Poziom nauczania: dostosowany do umiejętności ucznia

Gitara i ukulele nie bez powodu cieszą się ogromną popularnością. Gitara w klasycznym wydaniu jest lekka i wygodna. Ukulele możesz zabrać wszędzie. Sprawdzają się na biwaku i w orkiestrze, w zespole ulicznym i w studiu nagraniowym. Możesz grać solo, akompaniować do własnego lub czyjegoś śpiewu, a także stworzyć większy skład. Ten instrumenty to muzyczny symbol wolności!

Nie ma chyba stylu, w którym gitara klasyczna by się nie odnalazła. Muzyka klasyczna, nowoczesna, flamenco, pop, blues… Grasz to, co lubisz!

W szkole Rytm i Melodia nauczysz się czytać nuty, a jeśli zechcesz – także tabulatury. Poznasz wiele technik grania na gitarze, żeby wykorzystać cały jej potencjał. Gdy opanujesz instrument, pokażemy Ci, jak interpretować utwory, żeby wydobyć z nich wszystkie emocje. Nauczysz się też sztuki improwizacji. Tok nauki gry na gitarze klasycznej jest dostosowany do Ciebie. Możesz ćwiczyć na swoich ulubionych utworach i przykładać szczególną wagę do wybranego stylu muzycznego.

Kładziemy nacisk na granie z innymi muzykami. Nawet jeśli wybierzesz zajęcia indywidualne, będziesz uczył się gry na gitarze w duecie z nauczycielem jako drugim gitarzystą lub z wokalistą. Uzupełnieniem nauki jest uczestnictwo w próbach zespołu muzycznego, a jeśli zechcesz – także w przeglądach, konkursach i koncertach.

Poza lekcjami gry na gitarze klasycznej proponujemy też naukę gry na ukulele.

W tym przypadku skupiamy się głównie na akompaniowaniu do śpiewu – własnego lub innej osoby.

Tryb nauki: indywidualna
Czas trwania zajęć: 30 lub 45 minut
Poziom nauczania: dostosowany do umiejętności ucznia

Bez gitary elektrycznej nie mielibyśmy rocka, popu, funku ani wielu innych gatunków. Gitara elektryczna jest kamieniem węgielnym całej muzyki rozrywkowej. To na niej powstają riffy poruszające tłumy do tańca i hipnotyzujące solówki. Bas z kolei stanowi podstawę każdego, nawet najprostszego zespołu – jest jego sercem!

Gitara elektryczna daje Ci możliwość grania samodzielnie albo z zespołem. Bogactwo brzmień i technik gry jest niewyczerpane. Nawet po wielu latach, gdy już staniesz się profesjonalistą (a do tego dążymy), codziennie będziesz odkrywać coś nowego. Ten instrument nigdy Ci się nie znudzi i nigdy Cię nie ograniczy!

W ramach nauki gry na gitarze elektrycznej opanujesz nie tylko riffy, skale i solówki, ale też granie zespołowe i niektóre aspekty występów przed publicznością. Poza nauką gry na gitarze elektrycznej proponujemy też lekcje gry na gitarze basowej.

Gitara elektryczna i basowa kochają scenę i zostały dla niej stworzone. Dlatego nauczymy Cię, jak dobrze brzmieć w bandzie. Poza zajęciami w sali lekcyjnej będziesz też uczył się podczas prób szkolnego zespołu muzycznego.  Swoje postępy będziesz mógł prezentować na występach i konkursach.

Tryb nauki: indywidualna
Czas trwania zajęć: 30 lub 45 minut
Poziom nauczania: dostosowany do umiejętności ucznia

Przejrzysty układ klawiszy i intuicyjna technika grania sprawiają, że pianino to doskonały instrument do tego, aby nauczyć się teorii muzyki i zrozumieć, jak to wszystko działa.

Nie ma stylu, w którym instrumenty klawiszowe się nie sprawdzają. Pianino króluje w muzyce klasycznej, a elektroniczne instrumenty klawiszowe – w nowoczesnej. Muzyka wydobywająca się spod klawiszy nie potrzebuje towarzystwa pozostałych instrumentów – sama w sobie jest olśniewająca. Jeśli jednak wolisz grać w zespole, pianino doskonale go uzupełni.

Zaczniesz od techniki – prawidłowej postawy przy instrumencie i ułożenia rąk na klawiaturze. Podczas lekcji pianina nauczysz się czytać nuty, opanujesz podstawowe gamy i rodzaje artykulacji. Nauczyciel przeprowadzi Cię przez różne epoki i style, żebyś poznał możliwości tego instrumentu i mógł czerpać inspiracje z wielu źródeł. Będziesz ćwiczyć na utworach, które lubisz.

Stopniowo zaczniesz grać coraz bardziej złożone kompozycje, zarówno klasyczne, jak i popowe czy jazzowe – i stanie się to szybciej, niż się spodziewasz! Na dalszym etapie nauki gry na pianinie dowiesz się, jak harmonizować melodie. Nauczysz się improwizacji i interpretacji utworu. Dzięki temu Twoja muzyka nabierze życia i wyjątkowego charakteru. Będziesz rozwijał swój indywidualny styl gry.

Poznasz przydatne pianistom zagadnienia z teorii muzyki. Będziesz tworzył własne akompaniamenty, towarzyszył wokaliście i grał z zespołem szkolnym.  Jeśli zechcesz – wystąpisz z nami na niejednej scenie!

Twoje granie umili bliskim wigilijny wieczór albo będzie oklaskiwane przez publiczność zgromadzoną na Twoim koncercie. Niezależnie od tego, jak widzisz swoją muzyczną przyszłość, chcemy dać Ci wszystko, co potrzebne profesjonalnemu muzykowi: wiedzę teoretyczną, umiejętności praktyczne, opanowanie techniki i artystyczny szlif.

Tryb nauki: indywidualna
Czas trwania zajęć: 30 lub 45 minut
Poziom nauczania: dostosowany do umiejętności ucznia

Przy tym instrumencie zmachasz się, trochę spocisz, rozładujesz napięcie, a przy okazji nadasz rytm pozostałym muzykom. I będziesz niezastąpiony, bo nie ma muzyki bez rytmu!

Ale na początku spokojnie. Zaczniesz od zaznajomienia się z elementami zestawu perkusyjnego. Nauczyciel pokaże Ci, jak przyjąć właściwą postawę przy instrumencie, żeby grać wygodnie i mieć swobodny dostęp do każdego bębna i talerza.

Proste rytmy i trening koordynacji – to podstawa nauki gry na perkusji. Na pierwszy ogień pójdzie werbel. Nauczysz się wydobywać z niego dźwięk, poznasz podstawowe wartości nutowe i kilka pojęć ze świata rytmu, m.in. takt i metrum.
Potem Twój zestaw perkusyjny będzie się rozrastał, podobnie jak Twoje umiejętności wybijania coraz bardziej złożonych rytmów typowych dla wielu gatunków muzyki rozrywkowej.

Na poziomie zaawansowanym będziesz grał rytmy, które Cię najbardziej pociągają, i ćwiczył na swoich ulubionych utworach. Opanujesz różne style, np. jazz i bossa novę, poznasz też wiele ćwiczeń technicznych, które pozwolą Ci doskonalić się nie tylko w ramach zajęć.

Będziesz ćwiczył z nauczycielem, ale pełnię możliwości perkusji wydobędziesz na próbach szkolnego zespołu muzycznego. Ty nadasz tempo podczas ćwiczeń i nakręcisz widownię swoim beatem podczas występów. Zajrzyj do cennika zajęć muzycznych i poznaj szczegóły!

Tryb nauki: indywidualna
Czas trwania zajęć: 30 lub 45 minut
Poziom nauczania: dostosowany do umiejętności ucznia

„Naukę gry na skrzypcach trzeba zacząć wcześnie”, „Do skrzypiec potrzebny jest wyjątkowy talent”… Nasi dorośli uczniowie już udowodnili, że to nieprawda! Dołącz do nich i zacznij grać na skrzypcach. Nie będziemy Cię przekonywać, że nauka gry na skrzypcach jest banalna, bo to nieprawda. Skrzypce są dość wymagającym instrumentem. Właśnie dlatego dają tyle satysfakcji!

Każdy drobny postęp będzie Twoim osobistym sukcesem i wszyscy będą mogli to usłyszeć, bo brzmienie Twojego instrumentu będzie coraz bogatsze i piękniejsze!

Nauka gry na skrzypcach zaczyna się od zaznajomienia z instrumentem. Nauczyciel pokaże Ci, jak trzymać skrzypce i smyczek oraz jaka jest technika wydobywania dźwięku. Na poziomie podstawowym opanujesz grę detache, staccato, portato i legato, a także pulsację. Poznasz nuty, wartości rytmiczne i znaki przykluczowe. Nie przerażaj się, jeśli brzmi to dla Ciebie obco – będziesz ćwiczył m.in. na wybranych przez siebie utworach, bo w odróżnieniu od typowych szkół muzycznych nie ograniczamy się tylko do klasyki.

Zaczniesz grać dwudźwięki. Opanujesz granie ze słuchu oraz a vista. Nauczysz się kształtować brzmienie, nadawać swojej grze dynamiki i artykułować dźwięki, aby muzyka aż tętniła emocjami.

Na poziomie zaawansowanym utrwalisz umiejętności i nabierzesz biegłości. Kto wie, może nawet wirtuozerii? Opanujesz technikę akordową, różne rodzaje smyczkowań i wibracji, które wzbogacą Twoją grę. Zagrasz ze słuchu ulubione utwory i urozmaicisz je improwizacją.

Osoby uczące się gry na skrzypcach odniosą wiele korzyści z zajęć dodatkowych – kształcenia słuchu.  Dzięki kształceniu słuchu rezultaty przychodzą szybciej, muzyka staje się zrozumiała, a jej słuchanie jeszcze przyjemniejsze. 

Tryb nauki: indywidualna
Czas trwania zajęć: 30 lub 45 minut
Poziom nauczania: dostosowany do umiejętności ucznia

Nasi uczniowie – mali i duzi – uwielbiają zajęcia w formie prób zespołu muzycznego – instrumentalnego lub wokalnego. Najlepiej świadczy o tym fakt, że nawet po zakończeniu kursów indywidualnych kontynuują naukę w zespole. Szkolny zespół muzyczny daje możliwość wykonywania muzyki razem z innymi – a właśnie wspólne granie lub śpiewanie jest jej istotą. Zespół to niewyczerpane źródło inspiracji, odmiana od ćwiczeń w sali zajęciowej, a jednocześnie jedna z najbardziej efektywnych form nauki.

Takie zajęcia są zupełnie inne niż lekcje gry na instrumencie czy śpiewu. Tu trzeba się zgrać! Każdy z uczestników ma wpływ na to, jak będą przebiegać. Twoje zaangażowanie może pchnąć cały zespół do przodu, a Twoje potknięcie może go spowolnić. Uczysz się współpracy z innymi muzykami, elastyczności i tego, jak zaprezentować się na scenie jako band. Przy tym utrwalasz i poszerzasz umiejętności zdobywane w sali lekcyjnej. Najważniejsze jednak jest to, że tworzycie coś wspólnie i dobrze się bawicie.

Jako zespół muzyczny budujecie repertuar, w który mogą znaleźć się Wasze ulubione utwory. Potem prezentujecie go na przeglądach muzycznych i konkursach (choć to nie jest obowiązkowe!). Będziesz też mieć okazję do poszerzenia horyzontów muzycznych, bo każdy lubi co innego i wnosi coś swojego do stylu zespołu. Oczywiście pod okiem i uchem prowadzącego!

Jeśli chcesz rozwijać się jako wokalista, a w szczególności pracować nad słuchem muzycznym, szczególnie zapraszamy Cię na zajęcia zespołu wokalnego, podczas których uczymy śpiewać na głosy! Dzięki nim nauczysz się śpiewać w harmonii, otworzysz się na śpiewanie (w grupie będzie Ci łatwiej), będziesz kształcić swój słuch muzyczny,
poznasz osoby o podobnych zainteresowaniach i będziesz występować przed publicznością!

Dodatkowo, te wyjątkowe zajęcia są bardzo atrakcyjne cenowo! Zajrzyj do naszego cennika i dowiedz się więcej.

Tryb nauki: grupowa
Czas trwania zajęć: 90 minut (zespół instrumentalny) lub 60 minut (zespół wokalny)
Poziom nauczania: dostosowany do umiejętności uczniów

Chcesz o coś dopytać? Czekamy na Twoją wiadomość e-mail albo telefon 

Jeśli zechcesz, zorganizujemy dla Ciebie darmową próbną lekcję gry na dowolnym instrumencie z naszej oferty, a także próbną lekcję śpiewu. Dzięki temu przekonasz się, czy chcesz podjąć muzyczne wyzwanie właśnie z nami. Poznasz metody pracy i atmosferę panującą w naszej szkole. Lekcja próbna do niczego Cię nie zobowiązuje!

Zapraszamy Cię również do śledzenia naszych social mediów (Facebook, Instagram, YouTube), gdzie na bieżąco informujemy o organizowanych wydarzeniach, sukcesach i kulisach naszej pracy.