Dzień Nauczyciela to idealna okazja, aby opowiedzieć więcej na temat naszych instruktorów. Rozpoczynamy więc od nauczycieli śpiewu – z nimi lekcje śpiewu to czysta przyjemność! Przekonajcie się sami!

Kasia „Kaher” Zawadzka: Absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS na kierunku „Wokalistyka jazzowa”, obecnie studentka Animacji Kultury.

Swoją artystyczną ścieżką podąża od lat jako wokalistka, gitarzystka, aktorka-amatorka (Teatr STOPA, Teatr ITP). Od niedawna występuje jako solistka, doceniona na konkursach (YAPA, Przegląd Piosenki Poetyckiej
w Oleśnie, „Przy Kominku” w Kielcach).

Kasia tworzy piosenki w nurcie poezji śpiewanej, piosenki artystycznej. Inspiruje ją codzienność, twórczością też nawiązuje do współczesności. Cząstkę jej kompozycji możemy usłyszeć na debiutanckiej płycie EP nagranej w Radiu Lublin w ramach projektu „Studio Lublin”.

Jako instruktor śpiewu stawia nacisk na swobodę wykonawczą, odnosi się do fizjologii głosu. Oprócz wokalu, uczy gry na gitarze, w tym akompaniamentu.

Milena Majewska: magister sztuki o specjalności „Prowadzenie zespołów muzycznych”, pedagog. W swojej działalności stawia na współczesne metody kształcenia wsparte technologią XXI w. Mając na uwadze potrzeby  i zainteresowania młodego pokolenia, prowadzi konto muzyczne na TikToku i swój kanał YouTube. Jest czynną wokalistką oraz autorką piosenek.

Współpracuje z orkiestrą prowadzoną przez prof. Tomasza Momota, czynnie angażuje się w życie kulturalne Lublina.

Marysia Mańkowska: swoją przygodę z muzyką rozpoczęła od nauki gry na wiolonczeli. Jest absolwentką Państwowej Akademii Nauk Stosowanych
w Nysie na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej o specjalności „Wokalistyka jazzowa”. Studentka ostatniego roku studiów magisterskich kierunku „Jazz
i muzyka estradowa” na UMCS. Uczestniczka wielu warsztatów wokalnych. Obecnie kształci się pod okiem dr Anny Michałowskiej-Kotyni i dr Natalii Wilk.

Marysię cechuje elastyczność stylistyczna, jednak najlepiej odnajduje się
w jazzie. Stawia na naturalne wydobycie głosu, pracę nad prawidłową postawą, oddechem, emisją, dykcją, ruchem scenicznym.

Interesuje się rehabilitacją zaburzeń głosu i stara się wykorzystywać jej elementy w pracy ze swoimi uczniami.

Kasia Krawczyk: wokalistka w rockowym zespole RoseMerry, który jest laureatem ogólnopolskich festiwali, np. FAMA, Wielki Ogień i Rockowa Noc. Aktualnie koncertują po całej Polsce i wydają własną płytę. Uczestniczka eliminacji Music Masterclass w Warszawie w ramach swojego solowego projektu .

Ucząc śpiewu stawia nacisk na relaks ciała i głowy podczas wykonywania utworów, stara się tworzyć atmosferę dostosowaną do każdego ucznia. Wspiera prawidłowy oddech i emisję głosu poprzez ćwiczenia z zakresu techniki LAX VOX.

Dodatkowo pokazuje uczniom sposoby wyciszania stresu scenicznego i aktywacji pewności siebie. Kasia czuje się najlepiej w takich gatunkach jak: rock, pop, indie rock, indie pop, acoustic pop. Studentka V roku psychologii, aktywnie doszkala się w tym zakresie.

Ania Karp: edukację muzyczną rozpoczęła w 2004 r. od zajęć śpiewu. Potem przyszła kolej na szkołę muzyczną I i II stopnia. Aktualnie jest studentką studiów magisterskich na kierunku „Jazz i muzyka estradowa” na UMCS. Najchętniej wykonuje piosenki polskiej muzyki rozrywkowej. Porusza się w stylistyce popowej z elementami jazzu.

W trakcie edukacji muzycznej brała udział w konkursach wokalnych zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Uczestniczka wielu koncertów, wydarzeń artystycznych i nagrań.

Na lekcjach śpiewu zwraca szczególną uwagę na intonację, wzbudzenie emocji podczas wykonywania utworów, interpretację tekstów i odnalezienie swojej oryginalnej barwy głosu.

Zapraszamy na lekcje śpiewu dzieci i dorosłych! Mamy jeszcze wolne terminy na bezpłatne lekcje próbne, w tym w soboty.

Do zobaczenia! 🙂