Jeśli jesteś młodym wokalistą lub młodą wokalistką:

  • chcesz poznać pracę z profesjonalnym zespołem muzycznym,
  • wystąpić razem z zespołem przed publicznością,
  • jesteś zainteresowanym(ą) stylistyką jazzową, ale dotychczas nie miałeś(aś) z nią do czynienia w praktyce,

zapraszamy Cię na warsztaty „Ale jazz!”, organizowane 27-28 maja 2023 r. w Lublinie. Podsumujemy je podczas koncertu, który odbędzie się 3 czerwca – w Noc Kultury!

Formularz zgłoszeniowy znajdziesz klikając w ten link.

Podczas tych warsztatów wokalnych będziesz miał(a) niepowtarzalną okazję uczyć się standardów jazzowych razem z profesjonalnym jazzowym trio, co pozwoli Ci poznawać tajniki tego wyjątkowego gatunku muzycznego w znakomitych warunkach. Do świata jazzu wprowadzi Cię doświadczona wokalistka jazzowa – nauczycielka śpiewu, która będzie dodatkowo czuwać nad Twoim wokalnym przygotowaniem do występu. Na koniec, 3 czerwca w Lublinie, wystąpisz razem z zespołem na koncercie finałowym podczas Nocy Kultury. Wszystko to w przyjaznej i wspierającej atmosferze.

Warsztaty to niepowtarzalna okazja, aby poznać nowych ludzi, postawić swoje pierwsze kroki w stylistyce jazzowej, poszerzyć muzyczne horyzonty i zaprezentować swoje umiejętności na żywo, podczas jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych Lublina (więcej na stronie: nockultury.pl)

Sprawdź „od środka”, jak młodzi wokaliści i doświadczeni instrumentaliści łączą siły, aby stworzyć wyjątkowe muzyczne wydarzenie!

Podczas warsztatów wokalnych zajmiemy się następującymi zagadnieniami:

  • co to jest i jakie są elementy standardu jazzowego,
  • jakie są techniki wokalne charakterystyczne dla jazzu,
  • jak interpretować jazzowe standardy,
  • jakie są podstawy improwizacji wokalnej w stylistyce jazzowej.

Dodatkowo podczas warsztatów:

  • nauczysz się, jak pracować z instrumentalistami w zespole muzycznym,
  • nauczysz się słuchać innych muzyków i reagować na ich grę,
  • przygotujesz się do występu na żywo,
  • zobaczysz, jak wygląda przygotowanie koncertu od strony technicznej oraz jak wygląda profesjonalna próba dźwięku,
  • poznasz nowych ludzi o podobnych zainteresowaniach,
  • nawiążesz cenne kontakty w świecie muzyki.
Plan warsztatów wokalnych „Ale jazz!”

I DZIEŃ (sobota 27 maja)
Prowadzący: Anna Karp
Wstęp do warsztatów: poznanie się uczestników, krótki wykład na temat standardów jazzowych oraz wokalistyki jazzowej.
Właściwe warsztaty: zajęcia grupowe, podczas których nauczycielka śpiewu będzie pracowała z każdym z uczestników nad wybranym wcześniej standardem jazzowym. Opracowanie utworu w zależności od potrzeb i umiejętności każdego młodego wokalisty i przygotowanie do prób z zespołem jazzowym. Wymiana doświadczeń.

II DZIEŃ (niedziela 28 maja)
Próby z profesjonalnym jazzowym trio (perkusista, kontrabasista, pianista) z udziałem instruktorki śpiewu – przygotowanie do koncertu finałowego podczas Nocy Kultury.

KONCERT (sobota 3 czerwca)
Koncert podczas Nocy Kultury, który odbędzie się na profesjonalnej, plenerowej scenie w centrum Lublina (szczegóły: Ale jazz! Koncert jazzowy z udziałem młodych wokalistów). Koncert poprzedzony będzie próbą całego wydarzenia, która odbędzie się na właściwej scenie ok. godz. 15.45

Daty
Warsztaty: 27-28 maja 2023 r. (sobota -niedziela) od godz. 12.00 (co najmniej do godz. 16.00).

Koncert finałowy: 3 czerwca 2023 r. (sobota – Noc Kultury), godz. 20.00.

Próba do koncertu: 3 czerwca 2023 r. (sobota – Noc Kultury), ok. godz. 15.45.

Miejsce

Warsztaty: Rytm i Melodia Szkoła Muzyczna, ul. Dragonów 3A, Lublin.
Koncert finałowy: Wojewódzka Biblioteka im. H. Łopacińskiego, Narutowicza 4 (na zewnątrz).

Dla kogo warsztaty?

Warsztaty muzyczne przeznaczone są dla wokalistów (dzieci, młodzieży, dorosłych) w wieku 13-24 lata, którzy uczą się lub uczyli się już śpiewać i mają za sobą pierwszy kontakt ze sceną.

W przypadku młodszych lub starszych osób zainteresowanych udziałem, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i kontakt ze Szkołą.

Koszt warsztatów wokalnych

Cena warsztatów wynosi 400 zł od osoby.

Cena obejmuje:

  • dwudniowe warsztaty wokalne (każdy dzień to minimum 4-godzinne warsztaty; w zależności od potrzeb młodych wokalistów, przewidujemy możliwość przedłużenia warsztatów, aby odpowiednio przygotować młodzież do koncertu),
  • koncert finałowy podczas Nocy Kultury,
  • pełną próbę przed koncertem (na właściwej scenie koncertowej).

Zapisy i przygotowanie do warsztatów

Aby zapisać się na warsztaty wokalne wypełnij formularz zgłoszeniowy (dostępny w linku poniżej) oraz prześlij opłatę za warsztaty na wskazany rachunek. Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 23 maja 2023 r. (wtorek).

Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Formularz zgłoszeniowy:

Formularz dostępny jest pod poniższym linkiem:

Kliknij tutaj (formularz Google)

W formularzu zaznacz co najmniej 4 preferowane przez Ciebie standardy jazzowe. Możesz również zaproponować własne standardy. Listę proponowanych przez nas utworów znajdziesz w formularzu, na końcu tego wpisu oraz na stronie wydarzenia na Facebooku.

Utwór, który będziesz wykonywać, uzgodnimy z Tobą po zakończeniu zapisów na warsztaty lub wyczerpaniu miejsc. Przed warsztatami będziesz zobowiązany(a) do wstępnego przygotowania utworu (znajomość linii melodycznej jest wskazana).

Szczegóły organizacyjne przekażemy bezpośrednio uczestnikom wydarzenia.

Numer rachunku do wpłat

Wpłat należy dokonywać na poniższy rachunek:

Rytm i Melodia Michał Czech

15 2490 0005 0000 4500 6467 4373 (Alior Bank)

z dopiskiem: imię i nazwisko uczestnika, opłata za warsztaty „Ale jazz!”

Przewidujemy możliwość rezygnacji z udziału w warsztatach do dnia 21 maja 2023 r. Rezygnacja z warsztatów po tej dacie nie będzie uprawniała do zwrotu wpłaconych środków.

Warsztaty „Ale jazz!” to wyjątkowa oferta dla każdego, kto kocha muzykę, chce doskonalić swoje umiejętności wokalne i nauczyć się profesjonalnie śpiewać z zespołem muzycznym.

Zapisz się już dziś i poczuj magię jazzu na własnej skórze!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

tel. 571 339 649 / e-mail: kontakt@rytmimelodia.pl

Na potrzeby warsztatów wokalnych proponujemy następujące standardy jazzowe:

  1. Fever
  2. Autumn Leaves
  3. Dream a little dream of me
  4. Someday my prince will come
  5. The girl from Ipanema
  6. Beautiful love
  7. Angel eyes
  8. My romance
  9. Lullaby of birdland
  10. Georgia on my mind
  11. Body and soul
  12. My favourite things
  13. I’ve got you under my skin
  14. My one and only love
  15. Summertime
  16. Cheek to cheek
  17. I don’t mean a thing
  18. I fall in love too easily
  19. My funny valentine
  20. Twoja propozycja!

Anna Karp to pochodząca z Tomaszowa Lubelskiego wokalistka, absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Tomaszowie Lubelskim, Lubelskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej II st. w Lublinie, studentka studiów magisterskich na kierunku „Jazz i muzyka estradowa” na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Ania studiowała również muzykoterapię na Akademii Muzycznej w Łodzi. 

W trakcie edukacji muzycznej brała udział w wielu konkursach wokalnych zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. Nagrodę Główną na V School Jazz Festival w Lubaczowie,  wyróżnienie na V Festiwalu Piosenki Autorskiej i Poetyckiej „Metamorfozy Sentymentalne”.

Uczestniczka wielu koncertów, warsztatów artystycznych i nagrań. Brała udział w nagraniach płyty zespołu „Heaven up”, gdzie jest wokalistką, płyty „W każdym z nas” (Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie), płyty EP-ki zespołu Dźwiękostan. W ostatnim czasie uczestniczyła w nagraniach utworu „Armia spokojnych serc”, który powstał we współpracy z Polskim Radiem Lublin i Polskim Radiem Gdańsk. Jest również chórzystką projektu „007 Bond Symfonicznie”, w ramach którego koncertuje w wielu filharmoniach w Polsce.

Ania jest wokalistką wykonującą najchętniej polską muzykę rozrywkową. Porusza się w stylistyce jazzowej oraz popowej. Na co dzień jest instruktorem wokalnym w Rytm i Melodia Szkoła Muzyczna oraz Centrum Kultury i Promocji Gminy Strzyżewice w Piotrowicach. Ania jest bardzo ciepłą i wyrozumiałą nauczycielką, która odpowie na potrzeby nie tylko początkujących, ale i bardziej zaawansowanych wokalistów.

Patryk Czyżewski warsztaty wokalne

Patryk Czyżewski to pianista, aranżer, kompozytor, edukator. Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Współtwórca wielu projektów muzycznych od jazzu po muzykę popularną. Akompaniator – nagradzany na konkursach krajowych oraz międzynarodowych. 

Jest także muzykiem sesyjnym zapraszanym do programów radiowych oraz telewizyjnych. Współpracował w różnych projektach z plejadą znakomitych polskich i zagranicznych muzyków jazzowych, czy sceny fusion.

Współdzielił scenę m.in z Wojciechem Pilichowskim podczas części trasy koncertowej z albumem „Vandal” (2019), Wojciechem Pulcynem, Sebastianem Frankiewiczem, Jarosławem Michalukiem, czy Joaquin Martinez Sosą – zaliczanym do jednego z najwybitniejszych przedstawicieli klarnetu jazzowego na świecie.

Lokalnie współpracował z wieloma znakomitymi artystami, m.in z wokalistami Lubelskiej Federacji Bardów, Tomaszem Korpantym,  artystami Filharmonii Lubelskiej i Teatru Muzycznego w Lublinie.

W 2021 roku współlaureat Grand Prix Ladies Jazz Festival w Gdyni z muzyką wokalistki jazzowej Magdy Kuraś, jako pianista, współaranżer i współkompozytor (Utwory „Zanikam”, „Wygrana”). Występował w Polsce oraz za granicą. m.in: Niemcy, Austria, Węgry, Wielka Brytania, Słowacja.

W twórczości oraz stylu gry Patryka ujawnia się jego impresjonistyczne podejście do harmonii, a także fascynacja muzyką klasyczną i ludową. Stawiając na przestrzeń w muzyce, nawiązuje do – muzycznej pasji – stonowanego, chłodnego w estetyce „nurtu skandynawskiego” we współczesnej muzyce jazzowej i improwizowanej, łącząc go  z charakterystycznym polskim liryzmem muzycznym – tradycją chopinowską.

Obecnie pracuje nad kompozycjami, których premiera muzyczna na kilku specjalnych koncertach syntezy sztuk odbędzie się w Kanadzie oraz w Stanach Zjednoczonych.

Praca z Patrykiem podczas warsztatów z pewnością będzie bardzo owocna!

fot. Anna Ewa Jarosz

Paweł Nowak to pochodzący z Zamościa perkusista i kompozytor, absolwent instrumentalistyki na Akademii Muzycznej w Krakowie oraz kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Wydziale Artystycznym UMCS. 

Laureat konkursu Jazz Juniors 2015 (II miejsce) oraz zdobywca nagrody „Jazzowy Debiut Fonograficzny” Instytutu Muzyki i Tańca wraz z zespołem Quindependence. 

Koncertował na wielu prestiżowych festiwalach w Polsce i zagranicą (między innymi Rawa Blues Festival, Warsaw Summer Jazz Days, Nisville Jazz Festival – Serbia, czy Polska Jazz Festival – Węgry).

Współpracował z wieloma polskimi artystami takimi jak Natalia Kukulska, Renata Przemyk, Piotr Cugowski, Wojciech Cugowski, Joanna Słowińska, Stanisław Słowiński czy Mariusz Bogdanowicz.  Obecnie jest perkusistą projektu Teksasy & Wojtek Cugowski oraz pracuje nad autorskim materiałem.

Fot. Marta Socha, MION

Maciek Baraniak  – aktualnie zaangażowany jest w wiele muzycznych projektów, to szczególnie polecamy zajrzeć na stronę kwartetu MION, gdzie możecie poznać go bliżej i oczywiście posłuchać!

Maciek to najmłodszy z członków zespołu, choć świetnie to ukrywa swoim zakręconym wąsem. Na mieście spotkacie go w metaliczno-zielonej Hondzie Civic, z której okna zawsze wystaje główka kontrabasu.

Perfekcyjny time i oniryczne melodie smykiem to jego specjalność, o czym z pewnością przekonamy się podczas warsztatów!