Prawdziwa gratka dla wszystkich, którzy są w trakcie nauki gry na skrzypcach (znając co najmniej podstawy gry) oraz chcą grać i rozwijać się wspólnie z innymi miłośnikami tego instrumentu!

Zapraszamy na wakacyjne warsztaty skrzypcowe, podczas których możesz zagrać razem z innymi uczniami w kameralnej orkiestrze skrzypcowej!

Zajęcia warsztatowe możesz uzupełnić lekcjami indywidualnymi z prowadzącym (dla chętnych).

Kiedy?

3-6 lipca 2023 r.

  • 3-4 lipca: zajęcia sekcyjne (1-godzinne próby sekcji każdego dnia)
  • 5-6 lipca: próby orkiestry (2-godzine próby orkiestry każdego dnia)

Każdy uczestnik będzie brał udział łącznie w 6 godzinach warsztatów, odbywających w godzinach popołudniowych (od. 15.00). Konkretne godziny zostaną ustalone w porozumieniu z uczestnikami.

Gdzie?

Rytm i Melodia Szkoła Muzyczna: ul. Dragonów 3A, Lublin 

Ile kosztują?

  • dla uczniów szkoły Rytm i Melodia – cena jak za 4 lekcje indywidualne (zależna od Twojej indywidualnej opłaty).
  • dla osób spoza szkoły Rytm i Melodia – 320 zł/osoba.

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy grają na skrzypcach lub co najmniej znają podstawy gry na tym instrumencie (będąc w trakcie nauki). Uczestnicy zostaną podzieleni przez prowadzącego na sekcje w zależności od umiejętności – w razie pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt.

Dla chętnych możliwość wykupienia dodatkowych lekcji indywidualnych z prowadzącym (cena warsztatów ich nie obejmuje).

ZAPISY

Zapisy przyjmujemy do 30 czerwca 2023 r.

  •  mailowo: kontakt@rytmimelodia.pl
  •  telefonicznie: 571-339-649

O WARSZTATACH

Skrzypce to instrument orkiestrowy. Oznacza to, że jest wykorzystywany przede wszystkim do gry w grupie. Jeśli uczysz się gry na tym instrumencie indywidualnie, zapewne rzadkością jest możliwość gry z innymi osobami np. w kwartecie. Dlatego już niedługo nasi uczniowie – a także chętni spoza naszej Szkoły – będą mogli doświadczyć wspólnej gry w kameralnej orkiestrze skrzypcowej.

Nasz nauczyciel Szymon Jakubas poprowadzi zajęcia grupowe (próby), podczas których przygotowani przez niego uczniowie zagrają w harmonii opracowany przez niego utwór.

Uczniowie będą podzieleni na głosy (sekcje) w zależności od swoich umiejętności. Jeśli więc jesteś na początku swojej muzycznej drogi albo wręcz odwrotnie – uczysz się już długo – możesz wziąć udział w warsztatach! Po prostu trafisz do odpowiedniego głosu Orkiestry.

A wszystko to w przyjemnej atmosferze wraz z innymi osobami, które podzielają Twoje muzyczne zainteresowania.

PROWADZĄCY

Szymona Jakubas – nauczyciel gry na skrzypcach w szkole Rytm i Melodia Szkoła Muzyczna

Szymon jest absolwentem OSM im. H. Wieniawskiego w Łodzi oraz Akademii Muzycznej im. G. I K. Bacewiczów w Łodzi. Koncertował z orkiestrami w wielu krajach: Austrii, Francji, Ukrainie, U.S.A., był wielokrotnym członkiem międzynarodowej orkiestry symfonicznej IRO w Niemczech.

Jego zdaniem, pomimo że skrzypce uważane są za instrument trudny, mogą stać się bliskim przyjacielem i pasją każdego, kto zacznie zgłębiać ich tajniki! Są bardzo wdzięcznym instrumentem, a zaangażowanie i serce włożone w naukę gry, odwzajemniają pięknymi dźwiękami każdemu, kto okaże im trochę miłości!

Szymon wierzy, że na skrzypcach można nauczyć się grać w każdym wieku i wykonywać każdy rodzaj muzyki – od klasyki, przez jazz, do popu, rapu i metalu i nie należy się ograniczać!

Zapraszamy!