Mamy ogromną przyjemność podzielić się z Wami wspomnieniami z koncertu „Ale jazz!”, który odbył się podczas Nocy Kultury w Lublinie (dostępne niżej, pod tekstem).

Koncert był częścią organizowanych przez naszą szkołę warsztatów dla młodych wokalistów, podczas których przygotowali i zaprezentowali najpopularniejsze standardy jazzowe w różnorodnych aranżacjach. Na scenie towarzyszyli  im doświadczeni instrumentaliści (trio jazzowe), a opiekę wokalną nad uczestnikami sprawowała nasza nauczycielka Anna Karp.

Dziś chcielibyśmy podzielić się z Wami kilkoma nagraniami z tego wydarzenia. A musicie wiedzieć, że oglądanie i słuchanie efektu końcowego tych warsztatów było prawdziwą przyjemnością!

Publiczność dopisała, pogoda dopisała, atmosfera była świetna – na pewno na długo zapamiętamy to wydarzenie! Piękne melodie i nieoczywiste harmonie przeniosły nas w miejsce, gdzie muzyka staje się uniwersalnym językiem czystej radości. Nie trzeba było być jazzowym znawcą, aby docenić magię, która zadziała się przed nami. Jesteśmy ogromnie dumni z młodych wokalistów, a szczególnie z tych, dla których był to jeden z pierwszych występów z zespołem muzycznym.

Wystąpili:

  • wokal: Maria Barycka, Zuzanna Filipek, Eliza Kusy, Pola Kopańska, Julia Milewska, Maja Ostapiuk, Sławomir Piwowarski, 
  • zespół w składzie: Patryk Czyżewski (pianino), Maciej Baraniak (kontrabas), Paweł Nowak (perkusja).

Ogromne podziękowania dla Patryka, Maćka, Pawła i Ani – z Waszą pomocą przekonaliśmy się, że muzyka jazzowa potrafi poruszyć każdą duszę!

Oto wybrane nagrania z wydarzenia, znajdziesz je też na naszym kanale YouTube (kliknij):