Od dziecka marzyłeś o byciu muzykiem?

Myślisz, że już za późno na naukę gry na instrumentach i lekcje śpiewu? Przeciwnie – najlepszy moment, żeby zacząć, jest teraz! Przestań marzyć i zacznij działać. Przestań ograniczać się do słuchania muzyki – zacznij ją tworzyć!

Wiemy, że dorośli nie mają wiele czasu na swoje pasje. Dlatego proponujemy Ci naukę gry na instrumentach, naukę śpiewu oraz kształcenie słuchu według elastycznego grafiku, w dogodnych porach, tak żebyś mógł godzić obowiązki z pasją. 


Rozumiemy też, że w każdym dorosłym tkwi dziecko, które od czasu do czasu musi dojść do głosu. Dlatego prowadzimy zajęcia muzyczne bez sztywniactwa (choć nauka jest na serio), bez zadęcia (chyba że na lekcjach gry na saksofonie) i bez presji. Muzykujemy z przyjemnością i takiego podejścia uczymy. Dołączysz?

Lekcje śpiewu i emisji głosu dla dorosłych

Wokaliści są najczęściej nagradzaną grupą w naszej szkole. Trofea uzyskane w konkursach, przeglądach i talent show otworzyły przed nimi wiele drzwi. Też możesz przez nie przejść! Zapraszamy Cię na lekcje śpiewu i emisji głosu. Nauczysz się, jak wydobyć czysty i donośny dźwięk. Poznasz tajniki oddechu i pracy ciała, które pomogą Ci śpiewać jeszcze lepiej – te same, z których korzystają koncertujący wokaliści.

Stawiamy na naukę śpiewu rozrywkowego. Nauczysz się nie tylko śpiewać, ale też wychodzić ze swoim repertuarem do słuchaczy, nawiązywać kontakt z publicznością i sprawiać, że wszyscy dobrze się bawią – dzięki Tobie! Opanujesz ruch sceniczny, dowiesz się, jak zamienić stres przed występem w euforię i śmiałość. 

Pokażemy Ci, jak interpretować utwory, aby docierały nie tylko do uszu, ale i serc publiczności. Będziesz przygotowany do występów niezależnie od wielkości sceny – od niewielkich lokalnych koncertów po najbardziej prestiżowe wydarzenia muzyczne. Wolisz śpiewać bardziej nastrojowo i kameralnie, występować w gronie zaufanych osób albo po prostu umilać sobie wolny czas? Niezależnie od tego, czy chcesz podbijać estrady, czy śpiewać dla czystej radości we własnym towarzystwie – nauczymy Cię, jak panować nad głosem i robić to z przyjemnością.

Będziesz ćwiczyć solo i przy akompaniamencie innych muzyków – w duecie i w szkolnym zespole wokalnym lub instrumentalnym. [link do opisu zajęć szkolnego zespołu]. Dla jeszcze lepszych efektów polecamy zajęcia dodatkowe – kształcenie słuchu. [link do opisu zajęć z kształcenia słuchu] Kształcenie słuchu przyspiesza naukę śpiewu, wyczula na wszelkie niuanse i pogłębia świadomość muzyczną. Szczegóły znajdziesz w cenniku zajęć muzycznych. [link do cennika].

Tryb nauki: indywidualna

Czas trwania zajęć: 30 lub 45 minut

Poziom nauczania: dostosowany do umiejętności ucznia

Lekcje gry na gitarze klasycznej lub ukulele dla dorosłych

Gitara i ukulele nie bez powodu cieszą się ogromną popularnością. Gitara w klasycznym wydaniu jest lekka i wygodna. Ukulele możesz zabrać wszędzie. Sprawdzają się na biwaku i w orkiestrze, w zespole ulicznym i w studiu nagraniowym. Możesz grać solo, akompaniować do własnego lub czyjegoś śpiewu, a także stworzyć większy skład. Ten instrumenty to muzyczny symbol wolności!

Nie ma chyba stylu, w którym gitara klasyczna by się nie odnalazła. Muzyka klasyczna, nowoczesna, flamenco, pop, blues… Grasz to, co lubisz!

W szkole Rytm i Melodia nauczysz się czytać nuty, a jeśli zechcesz – także tabulatury. Poznasz wiele technik grania na gitarze, żeby wykorzystać cały jej potencjał. Gdy opanujesz instrument, pokażemy Ci, jak interpretować utwory, żeby wydobyć z nich wszystkie emocje. Nauczysz się też sztuki improwizacji. Tok nauki gry na gitarze klasycznej jest dostosowany do Ciebie. Możesz ćwiczyć na swoich ulubionych utworach i przykładać szczególną wagę do wybranego stylu muzycznego. 

Kładziemy nacisk na granie z innymi muzykami. Nawet jeśli wybierzesz zajęcia indywidualne, będziesz uczył się gry na gitarze w duecie z nauczycielem jako drugim gitarzystą lub z wokalistą. Uzupełnieniem nauki jest uczestnictwo w próbach zespołu muzycznego, [link do opisu zajęć szkolnego zespołu] a jeśli zechcesz – także w przeglądach, konkursach i koncertach. 

Poza lekcjami gry na gitarze klasycznej proponujemy też naukę gry na ukulele. W tym przypadku skupiamy się głównie na akompaniowaniu do śpiewu – własnego lub innej osoby.

Dla naszych uczniów przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe z kształcenia słuchu [link do opisu zajęć z kształcenia słuchu] w bardzo atrakcyjnej cenie. Pozwalają one lepiej poruszać się po świecie dźwięków. Osoby, które korzystają z kształcenia słuchu, szybciej widzą rezultaty nauki gry na instrumencie. 

Tryb nauki: indywidualna

Czas trwania zajęć: 30 lub 45 minut

Poziom nauczania: dostosowany do umiejętności ucznia