Lekcje śpiewu i emisji głosu

lekcje śpiewuTwoje dziecko jest rozśpiewane jak skowronek? Czeka na nie wokalna przygoda! 
A może to Ty lubisz śpiewać, ale robisz to tylko w samochodzie i pod prysznicem? 

Zapraszamy dzieci od 6. roku życia, nastolatków i dorosłych na naukę śpiewu! 

Wokaliści są najczęściej nagradzaną grupą w naszej szkole. Trofea uzyskane
w konkursach, przeglądach i talent show otworzyły przed nimi wiele drzwi. 
Też możesz przez nie przejść!

Stawiamy na naukę śpiewu rozrywkowego. Nauczysz się nie tylko śpiewać, ale też wychodzić ze swoim repertuarem do słuchaczy, nawiązywać kontakt
z publicznością i sprawiać, że wszyscy dobrze się bawią – dzięki Tobie! Opanujesz ruch sceniczny, dowiesz się, jak zamienić stres przed występem w euforię i śmiałość. Pokażemy Ci, jak interpretować utwory, aby docierały nie tylko do uszu, ale i serc publiczności. 

Wolisz śpiewać bardziej nastrojowo i kameralnie, występować w gronie zaufanych osób albo po prostu umilać sobie wolny czas? Niezależnie od tego, czy chcesz podbijać estrady, czy śpiewać dla czystej radości we własnym towarzystwie – nauczymy Cię, jak panować nad głosem i robić to z przyjemnością.

Tryb nauki: indywidualna lub grupowa (minimum 2 osoby)

Czas trwania zajęć: 30 lub 45 minut

Poziom nauczania: dostosowany do umiejętności ucznia

Lekcje gry na pianinie

lekcje pianina

Na klawiaturze pianina muzykę widać jak na dłoni. Pozwala to łatwo zrozumieć reguły rządzące dźwiękami. Dlatego pianino lub keyboard to dobry wybór nawet dla pięciolatków. Na zajęcia zapraszamy także starsze dzieci i dorosłych.
Ponadto, pianino może być wstępem do nauki gry na innym instrumencie albo uzupełniać go. 

Instrumenty klawiszowe są obecne w muzyce klasycznej, szeroko rozumianej muzyce rozrywkowej, jazzowej, elektronicznej i w gatunkach bardziej niszowych. Niezależnie od tego, jaki styl lubisz Ty lub Twoje dziecko, pianino lub keyboard pozwolą rozwijać się właśnie w tym kierunku. 

Muzyka wydobywająca się spod klawiszy nie potrzebuje towarzystwa pozostałych instrumentów – sama w sobie jest olśniewająca. Jeśli jednak wolisz grać w zespole, pianino doskonale go uzupełni.

Tryb nauki: indywidualna lub grupowa (minimum 2 osoby)

Czas trwania zajęć: 30 lub 45 minut

Poziom nauczania: dostosowany do umiejętności ucznia

Lekcje gry na gitarze klasycznej

lekcje gitaryDo nauki gry na gitarze klasycznej zapraszamy najmłodszych już od 6. roku życia, a także starsze dzieci, nastolatków i dorosłych.

Dlaczego gitara? Bo to wszechstronny instrument, na którym można grać utwory klasyczne i nowoczesne, folkowe i rockowe, łagodne i ciepłe albo ostre
i dynamiczne. Granie sprawia radość zarówno solo, jak i w zespole.  Możesz ją zabrać wszędzie. Sprawdza się na biwaku i w orkiestrze, w zespole ulicznym 
i w studiu nagraniowym. Gitara to muzyczny symbol wolności!

Miłośnikom strun proponujemy też naukę gry na ukulele. W ramach tych zajęć kładziemy nacisk na akompaniowanie do śpiewu własnego lub innego wokalisty.

Kładziemy nacisk na granie z innymi muzykami. Nawet jeśli wybierzesz zajęcia indywidualne, będziesz uczył się gry na gitarze w duecie z nauczycielem jako drugim gitarzystą lub z wokalistą. Uzupełnieniem nauki jest uczestnictwo 
w próbach zespołu muzycznego, a jeśli zechcesz – także w przeglądach, konkursach i koncertach.

Tryb nauki: indywidualna lub grupowe (minimum 2 osoby)

Czas trwania zajęć: 30 lub 45 minut 

Poziom nauczania: dostosowany do umiejętności ucznia

Lekcje gry na skrzypcach

lekcje gry na skrzypcachNa lekcje gry na skrzypcach zapraszamy dzieci od 6 roku życia, młodzież
i dorosłych.
 

Instrument ten jest obecny w wielu kulturach i gatunkach muzycznych. Ćwiczymy więc na urozmaiconym repertuarze: klasycznym z różnych epok, folkowym
i rozrywkowym. To bogactwo nurtów odróżnia nasz program nauki gry na skrzypcach od typowych szkół muzycznych, które bazują na utworach klasycznych.

Musimy rozwiać pewne wątpliwości: skrzypce nie wymagają szczególnych predyspozycji, a jedynie cierpliwości i regularnych ćwiczeń. Nasi podopieczni mają sposobność ćwiczyć grę na skrzypcach nie tylko na lekcjach, ale też próbach zespołu muzycznego lub w duecie z wokalistami.  

Choć skrzypce potrafią brzmieć bardzo smutno (ale przy tym pięknie), dbamy o to, aby ich rzewny ton nie udzielał się uczniom. Nasi prowadzący doskonale wiedzą, jak poprowadzić zajęcia, na które Ty lub Twoje dziecko będziecie czekali z niecierpliwością przez cały tydzień. 

Tryb nauki: indywidualna lub grupowa (minimum 2 osoby)

Czas trwania zajęć: 30 lub 45 minut

Poziom nauczania: dostosowany do umiejętności ucznia.

Nauka gry na gitarze elektrycznej lub basowej

lekcje gitary elektrycznej basowejOśmiolatków, starsze dzieci i dorosłych zapraszamy na lekcje gry na gitarze elektrycznej. 

Bez gitary elektrycznej nie mielibyśmy rocka, popu, funky ani wielu innych gatunków. To ona stanowi podstawę każdego, nawet najprostszego zespołu.
Jest kamieniem węgielnym całej muzyki rozrywkowej. To na niej powstają riffy poruszające tłumy do tańca i hipnotyzujące solówki. To rasowy instrument sceniczny, dlatego skupiamy się na aspektach ważnych podczas występów.

Poza gitarą elektryczną proponujemy też naukę gry na gitarze basowej.

Uczniowie szybko wdrażają się w granie zespołowe. Ćwiczą interpretację
i improwizację, żeby zachwycać publiczność solówkami. Poznają także zapis nutowy, a w razie potrzeby tabulaturowy, żeby móc samodzielnie odegrać dowolny utwór, ćwicząc w domu. Osoby zainteresowane jazzem mogą na życzenie realizować program wzbogacony o ten gatunek. 

Tryb nauki: indywidualna lub grupowa (minimum 2 osoby)

Czas trwania zajęć: 30 lub 45 minut

Poziom nauczania: dostosowany do umiejętności ucznia.

Nauka gry na perkusji

lekcje gry na perkusjiNie ma muzyki bez rytmu! Nauka gry na perkusji to niekończąca się podróż przez gatunki i style, a przy tym sposób na dobrą kondycję! 

Na lekcje gry na instrumentach perkusyjnych zapraszamy dzieci od 10. roku życia (choć zdarzają się i młodsi wielbiciele tego instrumentu – na nich też czekamy
z otwartością!), a także nastolatków i dorosłych. 

Naukę zaczynamy od prostych rytmów, werbla i wykształcania umiejętności niezależnej pracy poszczególnych kończyn. Wraz z postępami uczeń gra na coraz bogatszym zestawie perkusyjnym, opanowuje bardziej urozmaicone, a nawet „połamane” rytmy. 

Repertuar jest dostosowany do upodobań muzycznych ucznia. Uczymy rytmów typowych zarówno dla rocka, jak i funky, jazzu czy bossa novy. Jeśli podopieczny ma styl, w którym chciałby się rozwijać, dajemy mu taką możliwość i wspólnie szukamy repertuaru, który przyniesie jak najwięcej frajdy w czasie ćwiczeń, a jednocześnie nie będzie zbyt dużym wyzwaniem.

Podczas lekcji gry na perkusji uczeń ćwiczy z nauczycielem, ale pełnię możliwości tego instrumentu wydobywa na próbach szkolnego zespołu muzycznego!  

Tryb nauki: indywidualna

Czas trwania zajęć: 30 lub 45 minut

Poziom nauczania: dostosowany do umiejętności ucznia

Lekcje gry na saksofonie

lekcje saksofonuDzieci od 10. roku życia, młodzież i dorosłych zapraszamy na lekcje gry na saksofonie! Do wyboru są trzy rodzaje: saksofon sopranowy, saksofon altowy, saksofon tenorowy.

Ty lub Twoje dziecko zaczniecie od nauki oddechu i techniki wydobywania dźwięku. Następnie, stopniowo saksofoniści opanowują coraz bardziej złożone melodie w różnych stylach i ćwiczą solówki. 

Nie myśl jednak, że będzie nudno! Nauka gry na saksofonie to nie tylko nuty i skale. Umiejętności wytrenujesz na utworach, które lubisz, i przebojach, którymi chętnie się pochwalisz przed znajomymi. Celujemy przede wszystkim w gatunki muzyki rozrywkowej. Będziesz ćwiczył m.in. na repertuarze bluesowym, jazzowym, latin i popowym, choć, oczywiście, nie tylko do niego się ograniczamy. 

Pokażemy Ci, na czym polega interpretacja utworu i jak improwizować. Popracujemy też nad uzyskaniem pięknego brzmienia, żebyś zachwycał słuchaczy nie tylko pomysłowością i wiedzą, ale też opanowaniem instrumentu.

Tryb nauki: indywidualna

Czas trwania zajęć: 30 lub 45 minut

Poziom nauczania: dostosowany do umiejętności ucznia

Masz pytania dotyczące programu? Napisz do nas lub zadzwoń, a my odpowiemy na wszystkie Twoje wątpliwości. 

Chcesz zobaczyć, jak pracujemy? Nie płać za kota w worku! 

Daj znać, a zorganizujemy darmową lekcję próbną gry na dowolnym instrumencie lub śpiewu. Ty i Twoje dziecko będziecie mogli się przekonać, czy warto zostać z nami na dłużej.